Jesteśmy Aktywni

Aktywizacja osób korzystających z pomocy społecznej

Jesteś 2090601 osobą odwiedzającą stronę

"W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra - bądźmy szlachetni!"


           

 

 


Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 142
Wczoraj: 1776
Przedwczoraj: 1095
W obecnym miesiącu: 8340
W poprzednim miesiącu: 45388

Razem:

2090601

Kalendarium

Najbliższe święta
Dzień Ojca więcej

Mapa

Strona główna

A  A  A  Widok standardowy  żółty tekst, czarne tło 

Dobre projekty reklamują się same
j0433027[1]

Zachęcamy do zapoznania sie z artykułem, który można nazwać reklamą projektu "Jesteśmy aktywni".

Cieszy tak pozytywna opinia, dodaje sił i pobudza chęć jeszcze lepszego dopracowania edycji projektu na rok 2010.

Przypominamy że rekrutacja na rok 2010 trwa.

 

Jeśli Jesteś osobą niepełnosprawną, a nie masz pewności czy możesz być uczestnikiem projektu, ten artykuł napisany przez uczestniczkę projektu rozwieje Twoje wątpliwości.  


Chciałabym tym artykułem zachęcić osoby z niepełnosprawnością do wzięcia udział w szkoleniach i kursach organizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie, a dofinansowywanych z funduszy unijnych. Gdy 1-go maja 2006 roku głosowałam za wejściem Polski do UE, nawet mi przez myśl nie przeszło, że po kilku latach osobiście będę korzystała z jej funduszy.

Jestem zadowolona, że brałam udział w projekcie "Jesteśmy aktywni". Poznałam wiele wspaniałych osób, utrzymujemy ze sobą kontakt, artykuł "Nasza wigilia" na stronie www.jestesmyaktywni.pcpr.pl jest o naszym drugim spotkaniu, które organizujemy z własnej inicjatywy. Uważam że my jako grupa i PCPR w osobach p. Damiana – Dyrektora i p. Anety -pracownika socjalnego stworzyliśmy świetny tandem do dalszych działań. Wiedza i umiejętności  zdobyte podczas szkoleń na pewno mi się w życiu przydadzą, ale najważniejsi są spotkani podczas kursów ludzie. W szkoleniach brały udział osoby w różny sposób niepełnosprawne: na wózkach, o kulach, z innymi dolegliwościami mniej lub bardziej sprawne fizycznie. Takie projekty też integrują ludzi, człowiek czuje się potrzebny. Na szkolenia do Działoszyna, Pajęczna, czy wyjazdowe byliśmy dowożeni autokarem i innymi pojazdami, kierowcy i uczestnicy bardziej sprawni, pomagali nam mniej sprawnym, przy wsiadaniu i wysiadaniu z tych środków lokomocji. W innych sytuacjach pomagały osoby prowadzące kurs i szkolenie, pomagało kierownictwo PCPR- osobiście korzystałam z pomocy wielu osób i w tym miejscu bardzo Wszystkim serdecznie dziękuję.  Artykuł kieruję szczególnie do osób, które ze względu na niepełnosprawność zasiedziały się w domach i mają  opory w wyjściu do ludzi, myślą, że nie zostaną zaakceptowani przez innych, że nie odnajdą się w grupie ...itd. Nikt na siłę nie zmusi nas do wyjścia z domu i korzystania z pewnych przywilejów, musimy sami do tego dojrzeć, więc wychodźmy do ludzi i korzystajmy z życia dopóki mamy okazję ...

 

 

                                                                 Uczestniczka projektu „Jesteśmy aktywni” prowadzonego przez PCPR w Pajęcznie

powrót
Created by ARISCO
Copyright © 2011 Projekt Jesteśmy Aktywni Pajęczno PCPR. Wszelkie prawa zastrzeżone