Jesteśmy Aktywni

Aktywizacja osób korzystających z pomocy społecznej

Jesteś 2564395 osobą odwiedzającą stronę

"W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra - bądźmy szlachetni!"


           

 

 


Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 339
Wczoraj: 462
Przedwczoraj: 431
W obecnym miesiącu: 19914
W poprzednim miesiącu: 23982

Razem:

2564395

Kalendarium

Najbliższe święta
Międzynarodowy Dzień Ludzi Starszych Międzynarodowy Dzień Białej Laski Światowy Dzień Jąkających się więcej

Mapa

Strona główna

A  A  A  Widok standardowy  żółty tekst, czarne tło 
Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24  

Napisali o nas - Strona powiatu pajęczańskiego
logo1

Na stronach powiatu pajęczańskiego pojawił się artykuł dot. projektu "Jesteśmy aktywni" pod tytulem "Przyjazna szkoła - powiat otwarty na niepełnosprawnych".

Treść artykułu w załączniku.

Nasza wigilia
j0431277[1]

Projekt "Jesteśmy aktywni" staje się powoli środowiskiem osób naprawdę aktywnych. Uczestnicy projektu 12 stycznia 2010 roku o godz. 11.00 w Cafe "Fantazja" organizują spotkanie wigilijne. Na spotkaniu będą również przedstawiciele PCPR. Zgodnie z wcześniejszymi planami będzie to okazja nie tylko na noworoczne życzenia, ale czas prezentów. Niech to będzie ostatni akcent zeszłorocznych działań, a może i początek nowego....

Świąteczne życzenia
j0439778[1]

Wszystkim uczestnikom projektu "Jesteśmy aktywni"

życzymy zdrowych, radosnych,

pogodnych i rodzinnych

Świąt Narodzenia Pańskiego

oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Aby był równie udany jak obecny, abyśmy znów mogli się

razem spotkać, cieszyc się życiem,

które może być kolorowe i ciekawe pomimo naszych codziennych trudności.

 ps. obiecane małe prezenty już są..

 

 

 

Projekt "Jesteśmy aktywni" 2009 zakończony.
DSC02351

We wtorek 8 grudnia uroczystym obiadem zakończyła się druga edycja projektu "Jesteśmy aktywni". Uczestnicy w dobrych humorach podsumowali tegoroczne działania, wskazali pozytywne strony projektu jak i jego niedociągnięcia. Był czas na rozmowy, padały pomysły na nowy rok, grupa zobowiązała się do cyklicznych spotkań, ktore mają zawęzić zawiązane znajomości.

Uczestnikom życzymy miłych wspomnień, dobrego wypoczynku, zapraszamy do wizyt w naszej klasie i korzystania z jej udogodnień. 

W galerii zdjęcia z ostatniego spotkania. 

Udźwiękowienie strony
j0433947[1]

Dzięki uprzejmości firmy ARISCO, która obługuje tą witrynę, narazie testowo strona została udźwiękowiona.

To, że słyszysz czytany tekst, jest właśnie tego efektem. Na stronie zamontowano specjalny moduł, który pozwala osobom niedowidzącym, na zapoznanie się z treścią witryny.

Cóż jak widać moduł czytający jest już nieaktywny. Jak się okazuje jest to bardzo kosztowne udogodnienie, być może w przyszłym roku będzie możliwe ponowne uruchomienie modułu już na dłużej.

Czekamy na twoją opinię. Jeśli masz inne pomysły na poprawę dostępności strony dla osób niepełnosprawnych daj znać wysyłając email na adres pcpr.paj@wp.pl

  

Jesteśmy aktywni w naszej klasie
nasza klasa efs

Ponieważ dzięki projektowi "Jesteśmy aktywni" uczestnicy stworzyli zgraną grupę, która potrafi spędzać czas w sposób ciekawy, został założony profil klasy pod nazwą JA 2008-2013 na znanym portalu nasza klasa. Będzie to przedłużenie i rozszerzenie strony internetowej projektu na której się teraz znajdujemy.

Zajrzyj, podziel się swoimi przemyśleniami, dodaj komentarz.

Link do naszej klasy JA 2008- 2013

Ostatni moduł szkolenia 7-8 grudnia 2009r.
j0432526[1]

Zgodnie z wcześniejszymi planami i ustaleniami w dniach 7-8 grudnia odbędzie się ostatnia część szkoleń w tegorocznej edycji projektu "Jesteśmy aktywni". Wszyscy uczestnicy w liczbie 22 osób będą w niej uczestniczyć. Przypominamy o zarezerwowaniu czasu na te dwa ostatnie, ale być może najciekawsze dni. 

Podczas szklenia całość działań projektowych zostanie podsumowana i zakończona miłym akcentem.

Będzie to ostatnia w tym roku okazja spotkania się, mamy nadzieję, że znajdzie się czas na wstępną prezentację planów na rok 2010. 

Podziękowanie za projekt "Jesteśmy aktywni"
j0416028[1]

Oficjalne podziękowanie uczestników projektu "Jesteśmy aktywni".

 

 

 

czytaj dalej
Aktywność bez barier
Zdjęcie0474

Z sukcesem zakończyła się realizacja głównych modułów projektu „Jesteśmy Aktywni” 2009 współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Łódzki. Realizatorem projektu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie. Do realizacji pozostał jeszcze dwudniowy moduł szkoleniowy oraz kilka wyjazdów turnusowych. Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane z myślą o osobach niepełnosprawnych.

czytaj dalej
Kurs komputerowy zakończony.
DSC02288

W dniu 23 października zakończył się 10cio dniowy, bezpłatny kurs komputerowy zorganizowany dla osób niepełnosprawnych w ramach projektu "Jeteśmy aktywni". Jak twierdzą kursanci niestety się zakończył, co cieszy bo znaczy to, że atmosfera stworzona w czasie kursu była dobra. Z pewnością sprzyjało temu przyzjazne niepełnosprawnym miejsce szkolenia oraz program dostosowany do możliwości i potrzeb grupy.


 

czytaj dalej
Półmetek kursu komputerowego z efektem na "naszej klasie"
Zdjęcie0467
Pierwszy tydzień kursu komputerowego już minął, druga część w trakcie, a koniec zbliża się nieubłaganie. Szybko mija czas kursowiczom, którzy potrafili stowrzyć miłą i przyjazną atmosferę. Dzieki temu poczuli się trochę jak za młodych szkolnych lat, dlatego został utworzony profil na naszej klasie link.
czytaj dalej
Kurs komputerowy rozpoczęty
DSC03587
Od kilku godzin trwa szkolenie komputerowe dla dwudziestu osób niepełnosprawnych uczestniczących w projekcie "Jesteśmy aktywni". Mimo opóźnienia, którego powodem były kłopoty z transportem kurs został oficjalnie otwarty.
czytaj dalej
Niesprawna moc społeczaństwa
j0360980[1]

Projekt „Jesteśmy aktywni” ma przede wszystkim na celu wzmocnienie szans osób niepełnosprawnych na równe traktowanie w poruszaniu się na rynku pracy. Jednak projekt stał się okazją pokazania, że osoby niepełnosprawne mogą w pełni uczestniczyć w życiu społecznym, wystarczy zrozumieć ich trochę inne potrzeby. 

czytaj dalej
Kurs obsługi komputera już w poniedziałek
komputer

Już od 12 października rozpoczyna się kolejne szkolenie w ramach projektu "Jesteśmy aktywni".

10 dniowy kurs zostanie zorganizowany na terenie Pajęczna w sali przystosowanej do szkolenia osób niepełnosprawnych. Całość szkolenia wraz z tansportem i posiłkiem jest nieodpłatna.

czytaj dalej
Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24  
Created by ARISCO
Copyright © 2011 Projekt Jesteśmy Aktywni Pajęczno PCPR. Wszelkie prawa zastrzeżone